O mně

Učím lidi hezky psát.

Díky krasopisu jsem získala novou dovednost. Vyjadřuju svou osobitost kreativním písmem a posiluju paměť. Je to můj nový způsob relaxace.

 

Krasopis, hand lettering, moderní kaligrafie...tyhle výrazy se používají, když se mluví o ručně napsaném textu.

Krasopisně napsaný text hezky vypadá a dokáže zachytit pozornost člověka. Učí ho trpělivosti a pečlivosti. Při kreslení slov je jen "tady a teď". Žádný stres. Vnitřní klid a vyrovnanost. Soustředěnost.

A dokáže to každý.

Nejsem výtvarnice ani grafička. Jsem bývalá korporátní manažerka zákaznického servisu. Z firmy jsem po 6 letech odešla na mateřskou dovolenou. Po druhém porodu jsem se už ale neměla kam vrátit. Nebylo pro mě místo. Moje okolí to bralo hůř než já. Být rozvedenou maminkou dvou malých dětí a zůstat bez práce nezní zrovna optimisticky. K něčemu se ale přiznám. Já si to tak přála. 

Děti mi změnily priority. Už jsem se do zaměstnání vracet nechtěla, chtěla jsem začít podnikat. Být svou vlastní paní a určovat si čas podle svých potřeb a podle potřeb mých dětí.

Určovat si čas podle sebe

Představu o podnikání jsem měla jasnou. Chtěla jsem následovat byznys model online prodeje výrobků pod svou značkou na zahraničním trhu. 

Založila jsem si proto společnost a začala s přípravami. S celodenním hlídáním dvou předškoláků to šlo pomalu. Pracovala jsem po nocích a sem tam o volných dnech, kdy bylo o děti postaráno. Po 7 měsících jsem konečně dovedla své úsilí do konce a  s prodejem začala.

Náročné měsíce budování podniku a péče o děti mě vyčerpaly. Když jsem večer dětem přečetla pohádku, zazpívala ukolébavku a popřála dobrou noc, nezbývala mi energie na nic víc, než se umýt a svalit se před televizi. Zároveň jsem ale cítila, že večer, když je doma ticho, můžu čas, který mám sama pro sebe, využít lépe. Televizi jsem vyměnila za papír a tužku. Začala jsem se věnovat krasopisu.

Proč právě krasopis? 

Vídala jsem příspěvky na Instagramu. Uklidňoval mě pohled na videa, ve kterých lidé krásně psali. Kdybych to taky uměla... A vlastně proč ne? Přihlásila jsem se na kurz    a začala tvořit.

                                    Můj první krasopisný text po 3 hodinovém workshopu

Večer jsem tedy usedala ke svému psacímu stolu, brala do ruky tužky, pera, fixy a psala. Cítila jsem se skvěle. Tahle kreativní chvilka byla o mně. Soustředila jsem se a relaxovala zároveň.

Po roce podnikání jsem se rozhodla své působení na zahraničním trhu ukončit. Nastoupila jsem na poloviční úvazek do nového zaměstnání. Krasopis jsem ale neopustila. Naopak. Dal mému podnikání nový rozměr.

Tohle mi dává smysl

V práci mě bavilo předávat ostatním zkušenosti a dělat něco kreativního. Ráda jsem zaškolovala nové zaměstnance. Do fungování oddělení, do práce s novým softwarem, do nových projektů. Nejradši jsem spolupracovala s grafickým oddělením při vytváření produktů s logem zákazníků. Bavilo mě orientovat se v barvách, vzorech, písmech. A pak mě to napadlo.

Chci krasopis naučit ostatní. Ty, kdo o to stojí. A hlavně chci povzbudit všechny, kdo si o sobě myslí, že jsou nekreativní a bez talentu, že i oni dokážou hezky psát a vyjadřovat se písmem a jednoduchými kresbami. Chci je motivovat a ukázat jim, jak si díky nově získané dovednosti zvednou sebevědomí.

Od myšlenky k činům

Od kurzu pořád píšu. O tuhle vlnu nadšené kreativity se dělím na Instagramu, kde mě najdete jako @krasopiskamilakabova a také jsem založila facebookovou stránku Relaxuju krasopisem.

Vedu workshopy, na zakázku jsem popsala výlohy, hrnky, plexisklo, vytvořila loga i ilustrace, svatební texty. Jsem autorkou pracovních sešitů.

Tvořím a sdílím svoje poznatky.

Vstupte do mého světa psaných emocí a vytvořte si své vlastní psané já.

Kamila